Egzaminy Cambridge z Języka Angielskiego dla Młodzieży

Egzaminy Cambridge z Języka Angielskiego dla Młodzieży

Egzaminy KET, PET i FCE– to egzaminy przeznaczone dla nastolatków w wieku od 11 – 17 lat, które sprawdzają poziom znajomości języka angielskiego. Czym tak naprawdę są egzaminy KET, PET i FCE for Schools?

• KET FOR SCHOOLS – potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym (A2 na skali Rady Europy).

• PET FOR SCHOOLS – potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym niższym (B1 na skali Rady Europy).

• FCE FOR SCHOOLS – potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym wyższym (B2 na skali Rady Europy).

Dlaczego warto, przystąpić do takiego egzaminu?

1. Egzaminy są specjalnie dostosowane do zainteresowań uczniów, dzięki czemu zwiększa się ich motywacja do uczenia się języka angielskiego.

2. Umożliwiają rodzicom i nauczycielom wiarygodną i precyzyjną ocenę tego, w jakim stopniu dzieci opanowały język angielski.

3. Mobilizują dzieci do osiągania kolejnych kwalifikacji językowych.

4. Dają uczniom przewagę w zdobywaniu dobrego wykształcenia.