WIELKI MÓZG POLIGLOTY - NAJNOWSZE BADANIA NAUKOWE

NAJNOWSZE BADANIA NAUKOWE wykazały, jak

Wielki  jest MÓZG  POLIGLOTY!

Nauka języków obcych znacząco wpływa na rozwój mózgu. Zwłaszcza w młodym wieku!

Nauka języków obcych, jak żadna inna aktywność intelektualna wpływa na rozwój szarych komórek. Do tego stopnia, że zmiany widać w budowie mózgu.

Im intensywniej uczymy się języka obcego, tym mózg staje się większy. Uczeni z uniwersytetu w Lund w Szwecji dowiedli tego po przebadaniu mózgów grupy młodych osób biorących udział w kursach w Akademii Tłumaczy szwedzkich sił zbrojnych.

Przyszli wojskowi tłumacze uczyli się języka bardzo intensywnie, siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora, by po 13 miesiącach biegle nim władać.

Naukowcy pod kierownictwem dr. Johana Martenssona przebadali za pomocą rezonansu magnetycznego mózgi tych osób na początku badania oraz po trzech miesiącach intensywnej nauki i porównali je z mózgami studentów pobliskiego Uniwersytetu Umea.

Okazało się, że o ile u zwykłych studentów mózg po trzech miesiącach wyglądał dokładnie tak samo, jak na początku badania (choć uczyli się ciężko), to u osób z intensywnego kursu językowego znacznie powiększyło się kilka jego rejonów: hipokamp, odpowiedzialny za uczenie się i orientację przestrzenną, oraz trzy rejony w korze mózgowej, odpowiedzialne za posługiwanie się mową.

Potwierdza to, że uczenie się języków jest wyjątkowo skuteczną metodą utrzymywania mózgu w dobrej formie – podsumowuje dr Martensson.

Zatem wszyscy, a nie tylko nasze dzieci, powinniśmy rozpocząć intensywną nauką JĘZYKÓW OBCYCH!