Zapraszamy Dzieci i Młodzież do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego \

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Ideą konkursu - obecnie jest to jego XIV edycja - jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych:

Kittens (kl. III-IV SP)

Bunnies (kl. V-VI SP),

Ducks (kl. I-II gimnazjum)

Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum),

Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych).

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie - w roku szkolnym 2013/14 odbędzie się 4 marca 2014 r.

Rejestracja na stronie od 15 października 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.

PAMIĘTAJ!   CO ROKU NALEŻY ZAŁOŻYĆ NOWE KONTO!

Konkurs języka angielskiego FOX dla uczniów wszystkich typów szkół powstał w roku szkolnym 2000/2001. Pierwsza edycja odbyła się w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony młodzieży i nauczycieli został rozszerzony na cały kraj.
Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 350 tys. uczniów z Polski oraz ze szkół z polskim językiem nauczania z Czech.

Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Bunnies - Eagles. W roku szkolnym 2012/13 obóz taki odbył się w dniach 11 - 18 sierpnia 2013 r. w Stroniu Śląskim.

Więcej informacji na stronie internetowej:

Na stronie tej również dostępne są przykładowe testy konkursowe.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół Centrum Edukacji Academia