Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego

• Chwalmy i nagradzajmy dziecko za najmniejszy przejaw zainteresowania nauką języka angielskiego, inicjatywę i podjęcie samodzielnej nauki w domu w języku angielskim (przeglądanie książki czy zeszytu, posłuchanie płyty, wypowiedzenie słowa lub zdania). Dzieci potrzebują ciągłej zachęty i pochwał. Każdy, nawet najmniejszy sukces motywuje do dalszych zmagań.
  • Pamiętajmy, aby dziecko przynosiło na zajęcia podręcznik, ćwiczenia i zeszyt, i wklejało do zeszytu otrzymane na zajęciach skserowane dodatkowe materiały. Prosimy także przypilnować, aby dziecko odrobiło pracę domową, przeczytało ostatnią lekcję z ksiązki i przeglądnęło ćwiczenia, zakreśliło flamastrem najważniejsze słówka i zwroty. Najważniejsza w nauce jest systematyczność, dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko powtarzało i utrwalało materiał nie tylko w szkole, ale i w domu.
  • Pytajmy, rozmawiajmy na temat tego, czego dziecko nauczyło się na ostatnich zajęciach. Możemy poprosić o zaprezentowanie członkom rodziny ostatnio nabytej wiedzy, o deklamację wiersza lub zaśpiewanie piosenki, przedstawienie nowo poznanych słówek. Chwalmy dziecko za taki występ i nie krytykujmy, nawet jeśli pojawią się błędy.
  • Zachęcajmy dziecko do słuchania w domu płyt w języku angielskim, oglądanie bajek, filmów i programów w tym języku (patrz strona www – Strefa Samouka):
  • Przekonajmy również dziecko do korzystania z programów multimedialnych do nauki języka, zainstalowanych na wszystkich komputerach, które znajdują się w Sali Multimedialnej Academii – wystarczy, jeśli dziecko poświęci dodatkowe pół godziny przed lub po zajęciach na korzystanie z tych atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Dzięki nim wiedza jest przekazywana w sposób urozmaicony i przyjemny, ponieważ wykorzystujemy ulubioną współcześnie drogę komunikacji naszych dzieci – komputer.
  • Polećmy dziecku, aby korzystało z biblioteki Academii – może tam znaleźć ciekawe książki, czasopisma i gry edukacyjne, z którymi warto się zapoznać.
  • Prosimy przypominać dziecku, że każdy student Academii może korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu na terenie naszego budynku. Podajemy poniżej kilka przydatnych adresów stron internetowych, na których można znaleźć praktyczne ćwiczenia i gry do nauki języka angielskiego:

www.englishclub.com/learn-english.htm

www.learnenglish.org.uk

www.learnenglish.org.uk/kids

www.bbc.co.uk/cbbc (strona BBC dla dzieci)

www.kids-channel.co.uk (opowiadania, gry i zabawy)

www.visitbritain.com (informacje o Wielkiej Brytanii)

Dzieci muszą wiedzieć, po co się uczą – należy im wyjaśniać, że język to narzędzie komunikacji między ludźmi, a jego poznanie pozwala na lepsze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Oprócz korzyści w przyszłości, takich jak możliwość studiowania za granicą oraz lepsza praca, już teraz znajomość języka może się dziecku przydać np. na zagranicznych wakacjach, kiedy będzie chciało samodzielnie zamówić sobie swój ulubiony rodzaj lodów.

Nauczyciele oraz pozostali członkowie Zespołu Centrum Edukacji Academia dołożą wszelkich starań, aby motywować Państwa dzieci do nauki – Państwa prosimy również o POZYTYWNE MOTYWOWANIE W DOMU.

POWODZENIA! !!

Zespół Centrum Edukacji Academia